niedziela, 25 kwietnia 2010

MŚ 2010 - Dywizja I, Grupa B (Lublana)

Za nami Mistrzostwa Świata w hokeju odbywające się w Lublanie, czas więc podsumować miniony tydzień i przedstawić najważniejsze klasyfikacje.
Za rok na wyższym szczeblu zagrają gospodarze, którzy w ostatnim spotkaniu pokonali ekipę węgierską 4:1. W ogóle ostatni dzień odbył się pod znakiem bezpośrednich pojedynków, decydujących o końcowym miejscu. Dzięki wygranej nad Brytyjczykami, wyprzedzili ich Polacy, a w następnej edycji nie spotkamy się na pewno z Chorwatami, którzy spadli do Dywizji II ulegając Korei Południowej, która odniosła pierwsze turniejowe zwycięstwo.

4:33

W klasyfikacji kanadyjskiej pierwsze dwa miejsca dla zwycięzców mistrzostw - imponuje Žiga Jeglič, który zdobywał dwa punkty na mecz i brał udział przy 1/3 strzelonych goli swojej drużyny. Najlepszy z Polaków okazał się wychowanek Podhala. Krystian Dziubiński z czterema punktami uplasował się na 15-stym miejscu.

4

Najlepszym snajperem turnieju został drugi w klasyfikacji kanadyjskiej Rok Tičar ze Słowenii, zdobył siedem bramek, o dwie więcej niż jego kolega z reprezentacji Jan Muršak. Na kolejnych miejscach Węgrzy i Koreańczyk, a Jarosław Rzeszutko musiał zadowolić się dopiero szóstą lokatą, zdobywając o ponad połowę bramek mniej niż zwycięzca.

3

Klasyfikacja asystentów do znów pole do popisu dla przedstawiciela gospodarzy, ale nie mogło być inaczej, skoro asysty w głównej mierze zapewniły Židze Jegličowi wygranie punktacji kanadyjskiej. Jeglič asystował aż przy dziewięciu bramkach i konkurencję zostawił daleko w tyle - kolejni zawodnicy mogą poszczycić się „tylko” pięcioma asystami. Filip Drzewiecki razem z Dziubińskim zdobyli po trzy asysty i zajęli w klasyfikacji 11-ste miejsce.