wtorek, 9 kwietnia 2013

Węgry - Polska 4:2 (mecz towarzyski)

Do połowy spotkania na lodowisku w Dunaújváros utrzymywał się korzystny dla biało-czerwonych rezultat, jednak za sprawą 23-letniego Gerga Nagya Węgrzy objęli prowadzenie, któego nie oddali do końca. W trzeciej tercji Polacy mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę Szupera i oddaniem strzału, a po szybkiej akcji stracili jeszcze gola do pustej bramki.

Mecz towarzyski (Dunaújváros), 07.04.2013

Węgry - Polska
4:2 (1:1; 1:0; 2:1)
0-1 (3:48) R. Galant - Kolusz
1-1 (13:12) Sofron - Ladányi - Bartalis
2-1 (31:52) G. Nagy - J. Vas - Bartalis (w przewadze 5/4)

Kary: 6 - 8 min.
Sędziowali: Gebei, Kincses - Pálkövi, Németh.

Węgry: Szuper; Gőz - M. Vas, Tokaji - Pozsgai, Szirányi - Horváth (2), Szélig - Kiss (2); Hári - J. Vas - Mihály, Ladányi - Bartalis - Sofron, Kovács - Sikorcin - Benk, G. Nagy - K. Nagy - Magosi (2).
Trener: Rich Chernomaz.

Polska: Odrobny (do 59:35 i od 59:56); Dronia - Dutka, Wajda (4) - Mat. Rompkowski, Górny - Bryk (2), Gabryś - Kotlorz (2); Kolusz - Zapała - Malasiński, Gruszka - R. Galant - Witecki, Danieluk - S. Kowalówka - Bagiński, Urbanowicz - Pasiut - Łopuski.
Trener: Igor Zacharkin.

O meczu napisali: Mecz pokazali: Protokół:

Źródła weryfikacji: protokół, TVP Sport.