sobota, 20 marca 2010

O 3-cie miejsce: GKS Tychy - Zagłębie (spotkanie nr 5)

Dość szybko tyszanie wyszli na prowadzenie. Było w tym trochę przypadku, bo akcja choć ładna i składna nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie pomoc Rajskiego. Mimo wielu kolejnych sytuacji zawodnicy GKS-u mieli kiepsko wyregulowane celowniki.
Gdy na ławkę kar powędrował Bacul, Bagiński odebrał krążek obrońcy, za akcją poszedł Garbocz, ale jego uderzenie wybronił Rajski. Zagłębie bynajmniej nie uczyło się na błędach, krążek ponownie przejął na niebieskiej Bagiński, ale tym razem sam zdecydował się sprawdzić Rajskiego. Sprawdzian wypadł dla niego niekorzystnie i było 2:0.
Dwie minuty w osłabieniu od początku drugiej tercji musieli przetrwać gospodarze, ale gdy tylko Kotlorz wyjechał z ławki, skorzystał z kolejnego błędu obrońców i uderzył jak rasowy snajper w okienko. Wreszcie doczekaliśmy się walki i twardej gry, jak na play-off przystało. Obie drużyny poszły na wymianę ciosów i w końcu po którejś z kolei próbie Luka z bliska pokonał powracającego do tyskiej bramki Sobeckiego.
W trzeciej tercji nie mając nic do starcenia, a także za sprawą kolejnych kar, Zagłębie naciskało na tyszan, ale okazje zaprzepaścili chociażby Zachariasz, Galvas i Luka, który nie mógł już wytrzymać i po kolejnej nieudanej akcji z całej siły uderzył kijem o lód. Na cztery minuty przed końcem padła jeszcze kontaktowa bramka, ale powtórki z wcześniejszych spotkań nie było, wycofanie bramkarza nic nie dało i rywalizacja o piąty w historii GKS-u brąz miała swój koniec. Szczęśliwy koniec.

3-1 (37:58) Luka - Banaszczak - T. da Costa
3-2 (55:47) T. da Costa - Opatovský - Galvas (w osłabieniu 4/5)

Widzów: 2000.
Strzały: 38:40 (12:8; 11:12; 15:20).
Kary: 14 - 20 min.
Sędziowali:  Meszyński, Pachucki - Hyliński, Smura.

GKS Tychy: Sobecki; Kotlorz (2) - Mejka, Proszkiewicz (2) - Majkowski (2), Gonera (2) - Matla; Bacul (2) - Parzyszek (2) - Paciga, Wołkowicz - Garbocz - Witecki (2), Bagiński - Krzak - Woźnica, Maćkowiak - Galant - Matczak.
Trener: Jan Vavrečka.
Zagłębie: Rajski (do 59:04 i od 59:54); Banaszczak - Galvas, Dronia - Duszak, Kuc - Gabryś (2), Kuc;  T. Bernat (2) - T. da Costa - Luka (2), Sarnik - Zachariasz - Różański, Jaros (2) - G. da Costa (2) - Opatovský (10), M. Kozłowski - Koszarek - Ślusarczyk.
Trener: Milan Skokan.