piątek, 6 sierpnia 2010

Sparing GKS Tychy - Unia Oświęcim

Dzisiejsze sparingowe spotkanie bynajmniej nie toczyło się w wakacyjnym tempie i mimo małej ilości goli, można sobie tylko życzyć takiego zaangażowania w niektórych potyczkach ligowych.
Początek należał do gości, którzy z bliska raz za razem niepokoili Sobeckiego. Tyszanie zaczęli odpowiadać, gdy raz za razem na ławkę kar wędrował zawodnik z Oświęcimia. Tak skwapliwie chcieli z tego skorzystać, że Unici mieli kłopoty z wybiciem krążka, jednak na samych chęciach się kończyło. Gol padł przed końcem tercji - po akcji rozpoczętej przez Vitka krążek do siatki skierował Paciga.

Po przerwie również od mocnego uderzenia zaczęła Unia, a przed Sobeckim znalazł się Adamus, ale tyszanin postanowił zachować dziś czyste konto, dlatego wybronił też uderzenie Stachury, po którym poszła kontra i Bagiński mając dużo wolnego miejsca huknął w okienko.

W 3 tercji szczęścia zabrakło Woźnicy, który musnął słupek a solową akcją próbował popisać się niezbyt widoczny dziś Krajči. Tempo trochę siadło, ale marznącą publiczność próbował rozgrzać dwukrotnie Bagiński.
W końcu ponownie skapitulował Szałaśny przepuszczając pomiędzy parkanami krążek uderzony przez Sokoła, a lot zmienił mu jeszcze Gawlina, który po różnych perypetiach i długiej przerwie ponownie wystąpił w tyskiej koszulce.
Mizerną średnią goli na tercję w końcówce zdołał jeszcze podnieść Parzyszek i ostatecznie GKS wygrał 4:0 pierwszy sparing na Stadionie Zimowym.